Szkolenie nr 10 019
Informacje o produkcie:
Szkolenie w formie zadań (case studies) odpowiadających stanom faktycznym spotykanym w praktyce zawodowej pośredników
Zapisz na szkoleniePowrót do listy produktówTytuł:
Zawieranie umów pośrednictwa w obrocie nieruchomościami
z osobami fizycznymi w stanie prawnym obowiązującym od dnia 1 stycznia 2021 roku
Forma: Szkolenie interaktywne przez Internet
Cena: 179 złotych
Absolwent studiów wyższych na kierunku Prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Absolwent studiów wyższych na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Doradca restrukturyzacyjny i syndyk mas upadłościowych z wieloletnim doświadczeniem.
Autor kilkunastu publikacji z zakresu prawa rynku nieruchomości, w tym w szczególności czterotomowej serii "Encyklopedia Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami" oraz opracowania specjalistycznego "Analiza zasad i skutków przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności od dnia 1 stycznia 2019 roku".
Organizator:
Kancelaria Prawa Gospodarczego i Nieruchomości Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Dostęp: Kurs dostępny jest przez 365 dni od chwili pierwszego uruchomienia. Bezterminowy dostęp do czasu pełnego zapoznania się z materiałem.
Czas trwania: 4 godziny edukacyjne
Zaświadczenie: elektroniczne (Plik PDF)
Cel kursu: Przygotowanie do prawidłowego zawierania umów pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2021 roku
OPIS
Niniejsze szkolenie nabyć można również w zestawie z e-bookiem „Encyklopedia Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami, Tom I: Umowa pośrednictwa w obrocie nieruchomościami” w łącznej cenie 219 złotych. Zakup e-booka w zestawie ze szkoleniem możliwy jest pod tym adresem.
Tematyką szkolenia interaktywnego jest analiza zasad zawierania umów pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2021 roku. Na podstawie ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych (Dz.U. 2019 poz. 1495) od 1 stycznia 2021 roku niektóre z przepisów ustawy o prawach konsumenta należy stosować również w obrocie obustronnie profesjonalnym. Istotne zmiany wprowadzane są z tą datą również w zakresie dopuszczalności treści umów zawieranych między przedsiębiorcami (nowelizacja Kodeksu cywilnego).
Zagadnienia będące przedmiotem szkolenia stanowią najważniejszą dla każdego przedsiębiorcy zmianę prawa cywilnego następującą z początkiem roku 2021 roku. Ich prawidłowe stosowanie w praktyce decydować będzie w licznych przypadkach o prawie do wynagrodzenia za wykonane czynności, a nawet o roszczeniach o zwrot kwot pobranych od klientów tym tytułem. Brak znajomości nowej regulacji obowiązującej od 1 stycznia 2021 roku w obrocie profesjonalnym prowadzić może do powstania istotnych szkód majątkowych. W krajowych realiach gospodarczych nowe przepisy stosowane będą przez każdego niemal przedsiębiorcę.
W toku szkolenia przedstawiono w wyczerpujący sposób, na praktycznych przykładach, jak należy stosować nową regulację, kiedy znajduje ona zastosowanie, jakie są cywilnoprawne i publicznoprawne skutki jej naruszenia oraz w jaki sposób zorganizować działalność gospodarczą, aby wykonać regulację ustawową zgodnie z ekonomicznym interesem pośrednika w obrocie nieruchomościami. Szkolenie połączone jest również z analizą przepisów mających chronić konsumentów, tworząc kompendium wiedzy o sposobie zawierania umów w obowiązującym stanie prawnym.
Każdy Uczestnik szkolenia otrzymuje dodatkowo aktualne treści relewantnych aktów prawnych oraz dokumenty potrzebne do wykonania nakładanych na przedsiębiorców obowiązków ( w stosunku do klientów będących przedsiębiorcami oraz klientów będących konsumentami ).
Najważniejszym celem niniejszego szkolenia jest zabezpieczenie interesów pośredników w obrocie nieruchomościami, jako uczestników obrotu gospodarczego, przez zapewnienie umiejętności niezbędnych do uniknięcia utraty prawa do wynagrodzenia po 1 stycznia 2021 roku.
Szkolenie przedstawia aktualny, obowiązujący stan prawny.
SZCZEGÓLNIE
POLECAMY DLA
Szkolenie przeznaczone jest dla pośredników w obrocie nieruchomościami, agentów i pracowników pośredników w obrocie nieruchomościami oraz dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą polegającą na pośrednictwie w obrocie nieruchomościami.