Doskonalenie zawodowe
rzeczoznawców majątkowych

Ustawowe doskonalenie zawodowe rzeczoznawców majątkowych

Profesjonalnie przez Internet! »

Doskonalenie zawodowe rzeczoznawców majątkowych, począwszy od 2018 roku realizowane ma być na zasadach oraz w wymiarze czasowym określonym w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z 25 kwietnia 2018 roku.

Oddajemy w Państwa ręce profesjonalnie przygotowane, oparte o badania naukowe szkolenia i warsztaty o prawie, niezbędne w pracy każdego rzeczoznawcy majątkowego. Rzetelna analiza i liczne przykłady uzupełnione możliwością zadawania pytań wykładowcy gwarantują Uczestnikom zdobycie wartościowej wiedzy.

Zobacz, jakie normy prawne regulują obecnie doskonalenie rzeczoznawców majątkowych »Dowiedz się więcej - bezpłatny artykuł

Szkolenia dla adwokatów
i radców prawnych

Szkolenia dla adwokatów i radców prawnych

Zdobądź wartościową wiedzę »

Szkolenia dla adwokatów i radców prawnych wykraczają poza ramy zwykłego kursu.

Stanowią one zrealizowaną metodą naukową analizę stosowania prawa. Wykraczając poza analizę normy prawnej obejmują zagadnienia praktycznego przebiegu postępowań, ekonomicznego znaczenia decyzji procesowych oraz społecznych i gospodarczych ich uwarunkowań.

Dzięki urozmaiceniu tematyki oraz rzetelnemu przygotowaniu możemy zaprosić Państwa na najwyższej jakości szkolenia i wykłady.

Kto i kiedy może skorzystać z upadłości konsumenckiej – najważniejsze zagadnienia.

Data publikacji: 3 kwietnia 2017 roku

Zmiany prawa upadłościowego wprowadzone od 1 stycznia 2016 roku umożliwiły wykształcenie korzystnej linii orzeczniczej pozwalającej skorzystać z sądowego oddłużenia osobom fizycznym, które prowadziły działalność gospodarczą i zakończyły ją pozostając dłużnikami. Dotychczas w większości takich przypadków osoba fizyczna nie mogła skorzystać ani z upadłości dla przedsiębiorców, ani z upadłości konsumenckiej. Toczące się zaś postępowania egzekucyjne uniemożliwiały przedawnienie roszczeń.

W rezultacie tego w całej Polsce blisko sto tysięcy przedsiębiorców znalazło się w stanie tzw. śmierci cywilnej, czyli braku możliwości posiadania jakiegokolwiek majątku lub osiągania istotnych dochodów. Prowadzona przez wierzycieli egzekucja skutecznie pozbawiała te osoby możliwości zarobkowania i normalnej egzystencji. W większości przypadków egzekucja prowadzona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Urząd Skarbowy pozbawiała te osoby znacznej części przychodów emerytalnych. Co gorsza w pewnych okolicznościach takie długi obciążyć mogą również dzieci przedsiębiorców.

Upadłość konsumencka stała się obecnie dostępna również dla przedsiębiorców znajdujących się w takiej sytuacji. Mogą oni z niej skorzystać, nawet jeżeli nie złożyli wniosku o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy, gdy byli do tego obowiązani. Powyższe uprawnienie nie jest bezwarunkowe, ale pozwala na skorzystanie z umorzenia przez sąd przeważającej większości zobowiązań.

Oczywiście, jak dotychczas z upadłości skorzystać może przeważająca większość osób. W praktyce z tego rozwiązania korzystają zarówno pracownicy, zleceniobiorcy, osoby uzyskujące świadczenia emerytalne i rentowe, osoby utrzymujące się z kontraktów menadżerskich i umów o dzieło, ale również osoby zatrudnione za granicą. Statystycznie zdecydowanie częściej przyczyną oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości przez Sąd są błędy w jego treści, niż brak zdolności do skorzystania z tego postępowania.

Upadłość konsumencka jednak, wbrew powszechnie przyjętej opinii, to nie tylko umorzenie zobowiązań. Upadłość konsumencka to również likwidacja majątku i konieczność wykonywania planu spłat. Upadłość konsumencką, jak każde działanie prawne można i należy przeanalizować celem ustalenia ekonomicznej jego opłacalności. Pomijany przez zdecydowaną większość z zainteresowanych krok pozwala rozstrzygnąć, czy upadłość konsumencka jest rzeczywiście korzystnym rozwiązaniem w sytuacji konkretnej osoby.

Badania naukowe dowiodły, że upadłość konsumencka jest rozwiązaniem, które jest korzystne nie tylko dla osób pozbawionych dochodów i majątku, ale jest na równi użyteczna dla osób dysponujących mieniem oraz stałym źródłem utrzymania. Łatwa w dostosowaniu do konkretnych potrzeb formuła pozostawia szerokie możliwości dla większości osób fizycznych zainteresowanych zakończeniem problemów z niezaspokojonymi wierzytelnościami.

Powyższy artykuł stanowi jedynie niewielki fragment całej analizy prawno-ekonomicznej. Pełna analiza przeprowadzona przez autora artykułu dostępna jest w formie VideoKursu dostępnego prze Internet.

E‑LEARNING
PROFESJONALNIE

11 lat
doświadczenia
ponad 10.000
przeprowadzonych szkoleń
już
100.000 godzin wykładów
wysłuchanych
przez naszych Klientów
Z naszych usług
korzystają przedsiębiorcy
banki, specjaliści, kancelarie
jednostki samorządu terytorialnego