Doskonalenie zawodowe
rzeczoznawców majątkowych

Ustawowe doskonalenie zawodowe rzeczoznawców majątkowych

Profesjonalnie przez Internet! »

Doskonalenie zawodowe rzeczoznawców majątkowych, począwszy od 2018 roku realizowane ma być na zasadach oraz w wymiarze czasowym określonym w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z 25 kwietnia 2018 roku.

Oddajemy w Państwa ręce profesjonalnie przygotowane, oparte o badania naukowe szkolenia i warsztaty o prawie, niezbędne w pracy każdego rzeczoznawcy majątkowego. Rzetelna analiza i liczne przykłady uzupełnione możliwością zadawania pytań wykładowcy gwarantują Uczestnikom zdobycie wartościowej wiedzy.

Zobacz, jakie normy prawne regulują obecnie doskonalenie rzeczoznawców majątkowych »Dowiedz się więcej - bezpłatny artykuł

Szkolenia dla adwokatów
i radców prawnych

Szkolenia dla adwokatów i radców prawnych

Zdobądź wartościową wiedzę »

Szkolenia dla adwokatów i radców prawnych wykraczają poza ramy zwykłego kursu.

Stanowią one zrealizowaną metodą naukową analizę stosowania prawa. Wykraczając poza analizę normy prawnej obejmują zagadnienia praktycznego przebiegu postępowań, ekonomicznego znaczenia decyzji procesowych oraz społecznych i gospodarczych ich uwarunkowań.

Dzięki urozmaiceniu tematyki oraz rzetelnemu przygotowaniu możemy zaprosić Państwa na najwyższej jakości szkolenia i wykłady.

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy w biurze nieruchomości
Obowiązkowe szkolenia oraz dokumentacja wdrożeniowa

Szkolenie nr 10 017

Informacje o produkcie:

Obowiązkowe szkolenia e-learningowe, dwa e-booki oraz wdrożeniowa dokumentacja prawna dla biura nieruchomości

Zapisz na szkolenieFragment przykładowego szkolenia

Tytuł:

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy w biurze nieruchomości
Obowiązkowe szkolenia oraz dokumentacja wdrożeniowa

Forma: e-Book z systemem dokumentacji wdrożeniowej oraz szkolenia e-learningowe

Cena: 209 złotych (promocja)

Prowadzący: Dariusz Vestri

Absolwent studiów wyższych na kierunku Prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Absolwent studiów wyższych na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Doradca restrukturyzacyjny i syndyk mas upadłościowych z wieloletnim doświadczeniem.

Autor ośmiu publikacji z zakresu prawa rynku nieruchomości, w tym w szczególności czterotomowej serii "Encyklopedia Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami" oraz opracowania specjalistycznego "Analiza zasad i skutków przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności od dnia 1 stycznia 2019 roku".

Dostęp: Szkolenia realizowane są przez Internet, każdy Uczestnik otrzymuje nadto dostęp do E-booków w popularnym formacie plików PDF oraz kompletnej dokumentacji wdrożeniowej w formatach Open Office i Word.

Organizator:
Kancelaria Prawa Gospodarczego i Nieruchomości Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Czas trwania: 8 godzin edukacyjnych

Zaświadczenie: elektroniczne (Plik PDF)

Cel kursu: Zapewnienie wdrożenia dokumentacji i środków przeciwdziałania praniu pieniędzy przez pośrednika w obrocie nieruchomościami

OPIS

Promocyjna cena 209 złotych w miejsce 249 złotych obowiązuje do 26 lipca 2019 roku. Cena 209 złotych jest łączną ceną za roczny dostęp.

Pośrednicy w obrocie nieruchomościami począwszy od 13 lipca 2018 roku objęci są obowiązkiem stosowania ustawy z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu ( Dz.U. 2018 poz. 723 ). Na zasadzie art. 2 pkt 18 tej ustawy pośrednicy w obrocie nieruchomościami są instytucjami obowiązanymi, co skutkuje koniecznością wdrożenia narzędzi zapobiegania praniu pieniędzy w ich przedsiębiorstwie. Rezultatem tego jest szereg dodatkowych obowiązków prawnych w zakresie prowadzonej działalności.

Ustawa przewiduje surowe sankcje za naruszenie istotnych zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy w tym relatywnie wysoką karę pozbawienia wolności ( od 3 miesięcy do 5 lat ) oraz kary finansowe. Poza tym pośrednik w obrocie nieruchomościami dotknięty może być karami w postaci publikacji jego danych oraz zakresu stwierdzonych naruszeń w sieci Internet ( art. 150 ust. 1 pkt 1 ustawy ), a nawet nakazem zaprzestania wykonywania niektórych czynności ( w szczególności czynności pośredniczych – art. 150 ust. 1 pkt 2 ustawy ). Pośrednik w obrocie nieruchomościami wdrożyć winien zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy w celu uniknięcia wytypowania prowadzonej przez niego działalności gospodarczej przez przestępczość zorganizowaną.

Wejście w życie nowej ustawy zbiega się z szeregiem innych zmian prawa, które począwszy od 2016 roku istotnie zwiększyły narażenie pośredników w obrocie nieruchomościami na wykorzystanie ich usług w procedurze prania brudnych pieniędzy. Podstawową z tych zmian była regulacja rynku kredytów krótkoterminowych ograniczająca wykorzystanie tej działalności do wprowadzania do obiegu pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Na skutek tego obecnie rynek nieruchomości ponownie stanowi narzędzie pozwalające na najbardziej efektywne ukrywanie rzeczywistego pochodzenia środków pochodzących z przestępstwa.

Znane są przypadki, gdy pośrednicy w obrocie nieruchomościami wykorzystywani są do nadawania czynnościom prawnym służącym pokrzywdzeniu wierzycieli i unikaniu opodatkowania ( wyprowadzanie majątku, transfer zysków, czynności bezskuteczne ) pozorów legalności.

Pośrednik w obrocie nieruchomościami powinien również wdrożyć zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy ze względu na bezpieczeństwo swojej działalności. Również ta okoliczność wpłynęła na treść obecnie obowiązującej regulacji. Pośrednik w obrocie nieruchomościami jest w kontakcie z podmiotami ( lub wykonawcami ) prania pieniędzy i ukrywania majątku stroną zdecydowanie słabszą ekonomicznie, organizacyjnie i prawnie. Brak dostatecznie szybkiego rozpoznania ryzyka związanego z obsługą konkretnego klienta tworzy realne zagrożenie, pozostawiając pośrednika w roli potencjalnego wspólnika. W skrajnych okolicznościach pośrednik może również zostać uznany przez Sąd sprawcą przestępstwa z art. 299 par. 1 Kodeksu karnego.

Szkolenia, publikacje oraz dokumentacja wdrożeniowa przygotowane zostały przez Dariusza Vestri, prawnika, ekonomistę i wieloletniego syndyka masy upadłości. Z tej przyczyny, obok oddania do rąk Użytkowników dokumentacji i narzędzi formalnie wyczerpujących obowiązki pośredników w obrocie nieruchomościami, materiał pozwala na rzeczywiste nabycie praktycznej wiedzy o metodyce prania pieniędzy, ukrywania majątku przed wierzycielami i wykorzystywania pośredników w obrocie nieruchomościami w tym procesie.

Dodatek specjalny: W szkoleniu omówione są również stwierdzone w 2018 i 2019 roku przypadki podszywania się przez osoby legitymujące się fałszywymi dokumentami pod właścicieli nieruchomości.

Szkolenie przedstawia aktualny, obowiązujący stan prawny.

SZCZEGÓLNIE
POLECAMY DLA

Niniejszy zestaw szkoleń oraz dokumentacji wdrożeniowej przygotowany jest dla pośredników w obrocie nieruchomościami. Obowiązki w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy ciążą przy tym nie tylko na pośrednikach prowadzących biura nieruchomości, ale również osobach samozatrudnionych, które w praktyce wykonują czynności wyłącznie na rzecz innego pośrednika w obrocie nieruchomościami. Cena zestawu obejmuje szkolenia dla pośrednika prowadzącego biuro nieruchomości, agentów zatrudnionych oraz agentów prowadzących działalność gospodarczą jako osoby samozatrudnione.

Dokumentacja wdrożeniowa przygotowana została w wersjach dla działalności gospodarczej prowadzonej przez osobę fizyczną ( w tym dla pośrednika prowadzącego biuro i agentów ), spółek cywilnych oraz spółek prawa handlowego ( osobowych i kapitałowych ). Dokumentacja wdrożeniowa przygotowana jest z uwzględnieniem specyfiki biura nieruchomości jako instytucji obowiązanej i jej wykorzystanie przez inne podmioty wymaga odrębnego przystosowania.

SKŁADNIKI KURSU

Zestaw procedur i wymaganej ustawą dokumentacji wdrożeniowej obejmuje w szczególności gotowe:

  • procedury wskazania osób odpowiedzialnych za realizację postanowień ustawy ( art. 6-8 ustawy );
  • specjalistyczną ocenę ryzyka prania brudnych pieniędzy w działalności pośrednika z uwzględnieniem różnych charakterystyk działalności biura ( art. 27 ustawy );
  • procedury stosowania środków bezpieczeństwa finansowego w kontaktach z klientami ( art. 33 ust. 1 ustawy );
  • wewnętrzną procedurę instytucji obowiązanej ( art. 50 ust. 1 ustawy )
  • szkolenia osób odpowiedzialnych za wykonanie ustawy – w praktyce pośrednika w obrocie nieruchomościami przeszkolenia wymaga ogół agentów ( art. 52 ustawy );
  • zasady przechowywania dokumentacji niezbędnej do wykazania wykonania obowiązków ( art. 49 ustawy );
  • metodyki i formularze zgłaszania prokuraturze przypadków, gdy wartości majątkowe mogą pochodzić z przestępstwa ( art. 89 ustawy ).

Produkt przygotowany z uwzględnieniem metod minimalizacji skutków ewentualnych zaniechań następujących po 13 lipca 2018 roku.

Zestaw szkoleń obejmuje:
1. szkolenie da kadry zarządzającej ( oraz osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą ),
2. szkolenia da pracowników.

Szkolenia realizują obowiązek szkoleniowy nałożony przez art. 52 ustawy z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu ( Dz.U. 2018 poz. 723 ).

W ramach licencji nabywca może zrealizować w ciągu roku do 20 szkoleń objętych punktem pierwszym i drugim. Udział w szkoleniu stwierdzony jest zaświadczeniem w formie elektronicznej ( dostępnym do pobrania ). W cenie usługi zawarte jest jednokrotne wysłanie zaświadczenia ( zaświadczeń ) w formie korespondencji poleconej. O chwili wysyłki decyduje Użytkownik. Zaświadczenia pisemne wystawione po pierwszej wysyłce przesyłane są za uiszczeniem dodatkowej opłaty równej kosztom wysyłki.

Czas szkolenia pracowników wynosi około 2 godzin edukacyjnych. Czas szkolenia kadry zarządzającej wynosi około 6 godzin edukacyjnych. Zaliczenie odbywa się na podstawie zarejestrowanej obecności.

Dodatkowo da pracowników oraz kadry zarządzającej przygotowano osobne publikacje w formie e-booka.

DODATKOWE
INFORMACJE

Cena: 209 złotych (promocja)

Dostęp przez Internet
w dowolnym czasie

Dostępny dla każdego
zainteresowanego

Dostęp przez 365 dni
od chwili rozpoczęcia

Dostęp do bazy
pytań i odpowiedzi